CIRCLE LABS A200.

A200 jest obecnie flagowym wzmacniaczem zintegrowanym Circle Labs.


We wzmacniaczu tym zastosowano autorskie rozwiązania firmy Circle Labs.
Minimalistyczny przedwzmacniacz oparty na lampie nos Simens połączony jest z tranzystorową końcówką mocy w technologi Circle Power. Rozwiązanie to łączy zalety wzmacniaczy lampowych i tranzystorowych. Niska impedancja wyjściowa stopnia końcowego, a przez to wysoki współczynnik tłumienia zapewnia odpowiednią dynamikę i dobre wysterowanie większości kolumn głośnikowych dostępnych na rynku. Wzmacniacz wyposażony jest w pilot zdalnego sterowania.
Wzmacniacz wyposażony jest w pilot zdalnego sterowania.

TECHNOLOGIA.


Circle Labs A200

A200 jest konstrukcją o mocy 100 W/8 Ω i 200 W/4 Ω wyposażoną w wejście symetryczne Xlr, trzy pary wejść liniowych Rca i wyjście pre out.

Wzmacniacz zbudowany jest w oparciu o topologię - regulacja głośności - przedwzmacniacz lampowy SE- końcówka mocy w technologi Circle Power. Regulacja głośności realizowana jest przez drabinkę rezystorów renomowanej firmy Khozmo. Rezystory o tolerancji 0,1% są w niej przełączane za pomocą wysokiej klasy przekaźników co gwarantuje najwyższą możliwą precyzję i trwałość niedostępną dla tradycyjnych potencjometrów. Regulacja ta jest wyposażona w pilot zdalnego sterowania.

Jednostopniowy przedwzmacniacz jest zbudowany z wykorzystaniem lampy z rodziny ECC88 nos produkcji Siemens pracującej ze stałą polaryzacją. Rozwiązanie to umożliwia wykorzystanie najmniejszej możliwej ilości elementów pasywnych. Układ ten zbudowany jest z użyciem jednej lampy, rezystora i najwyżej klasy kondensatora sygnałowego z litej foli miedzianej co bezpośrednio przekłada się na neutralność brzmienia i dynamikę przykazu.

Sekcja ta wykorzystuje osobne dla każdego kanału lampy i stabilizowane zasilacze z kondensatorami polipropylenowymi.

Końcówka mocy Circle Power jest autorskim opracowaniem firmy Circle Labs. Często jej brzmienie opisywane jest jako "połączenie najlepszych cech konstrukcji lampowych i tranzystorowych"
Stopień ten wykorzystuje niesymetryczny stopień wejściowy i prądowe sterowanie bipolarnych tranzystorów końcowych. Rozwiązanie to łączy detaliczność i precyzję charakterystyczną dla układów niesymetrycznych ze sprawnością i dynamiką układów symetrycznych. Niska impedancja wyjściowa stopnia końcowego, a przez to wysoki współczynnik tłumienia zapewnia odpowiednią dynamikę i dobre wysterowanie większości kolumn głośnikowych dostępnych na rynku. Wzmacniacze mocy są zbudowane w techologi dual-mono z osobnymi transformatorami toroidalnymi i zasilaczami o łącznej pojemności kondensatorów 200000 µF.

DANE TECHNICZNE.


Circle Labs A200

 • Moc wyjściowa (RMS):
  100W/8Ω, 200W/4Ω
 • Pasmo przenoszenia:
  10 Hz-130 kHz (- 3dB)
 • Czułość wejściowa:
  0,9V (pełna moc)
 • Wzmocnienie:
  34 dB
 • Impedancja wejściowa:
  25 kΩ
 • Impedancja wyjściowa:
  0,016 Ω
 • Współczynnik tłumienia dla 8Ω:
  500
 • Wymiary (S x G x W):
  430 x 360 x 180 mm
 • Waga Netto:
  20 kg
 • Waga wysyłkowa:
  28,5 kg

Pobór mocy

 • Stand by:
  < 0,1W
 • On Const:
  70W
 • ON max:
  500W
fot

RECENZJE


Circle Labs A200 + Tannoy LGM + Chord Qutest.


A-200 jest przykładem pewnego kompromisu pomiędzy lampą, a tranzystorem. Pokazuje, że te dwa światy można połączyć. Na pewno miłośnicy obu typów prezentacji będą z niego zadowoleni...